completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 222
- 2,500 mm
- 2,200 kg
| 6 months warranty on the vehicle |
€8,138
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 260 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Year | 2023 |
| Lifting height | 2500 mm |
| Capacity | 2200 kg |
| Operating hours | 312 h |
| Overall height | 1363 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Trilex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98379537 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
bilateral button operation -
tandem load wheel -
tyres standard