completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian pallet trucks
EJE 112i
- 122 mm
- 1,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€4,000
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 40 Ah |
| Battery Build Year | 2024 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 122 mm |
| Capacity | 1200 kg |
| Operating hours | 844 h |
| Fork length | 1000 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98220401 |
