completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian pallet trucks
EJE 112i
- 1,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€4,300
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, V / 40 Ah |
| Battery Build Year | 2023 |
| Year | 2019 |
| Capacity | 1200 kg |
| Operating hours | 477 h |
| Overall height | 1320 mm |
| Fork length | 1000 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98247729 |
Extras
-
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
single load wheel -
tyres standard
