completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian pallet trucks
EJE 114
- 122 mm
- 1,400 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€4,000
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 150 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 35 A |
| Battery Build Year | 2024 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 122 mm |
| Capacity | 1400 kg |
| Operating hours | 1716 h |
| Overall height | 1237 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Load centre | 600 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98199370 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
battery charger integrated -
drive tire ssnded (PU with quartz sand)
