completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian pallet trucks
EJE 116
- 1,600 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€4,000
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 250 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 30 A |
| Battery Build Year | 2024 |
| Battery Refurbishment Year | 2024 |
| Year | 2017 |
| Capacity | 1600 kg |
| Operating hours | 2362 h |
| Fork length | 1150 mm |
| Load centre | 600 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98195346 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
battery charger integrated -
bilateral button operation -
single load wheel -
tyres standard
