completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian pallet trucks
EJE 116
- 210 mm
- 1,600 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included | |
| High quality refurbishment |
€4,950
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 130 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 150 A |
| Battery Build Year | 2020 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 210 mm |
| Capacity | 1600 kg |
| Operating hours | 1431 h |
| Overall height | 1320 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98279912 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
tandem load wheel
