completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian pallet trucks
EJE 118
- 1,800 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€4,000
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 250 Ah |
| Battery Build Year | 2023 |
| Year | 2014 |
| Capacity | 1800 kg |
| Operating hours | 4933 h |
| Fork length | 1000 mm |
| Load centre | 600 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98086147 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
tandem load wheel -
tyres standard
