completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian pallet trucks
EJE 118
- 122 mm
- 1,800 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€4,000
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 150 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 15 A |
| Battery Build Year | 2025 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 122 mm |
| Capacity | 1800 kg |
| Operating hours | 1714 h |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98265496 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
battery charger integrated -
single load wheel
