completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian pallet trucks
EJE 222
- 210 mm
- 2,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included | |
| High quality refurbishment |
€7,150
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 110 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 100 A |
| Battery Build Year | 2020 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 210 mm |
| Capacity | 2200 kg |
| Operating hours | 2370 h |
| Overall height | 1320 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98269494 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
single load wheel -
tyres standard
