completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian pallet trucks
EJE C20
- 750 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€5,400
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 150 Ah |
| Battery Build Year | 2024 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 750 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 4324 h |
| Overall height | 1600 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98228249 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
single load wheel
