completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Vertical-order pickers
EKS 110
- 1,600 mm
- 1,000 kg
| 6 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included |
€10,088
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 390 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 200 A |
| Battery Build Year | 2021 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 1600 mm |
| Capacity | 1000 kg |
| Operating hours | 1679 h |
| Overall height | 2400 mm |
| Fork length | 1000 mm |
| Mast type | Simple |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91663647 |
Extras
-
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
hydraulically liftable platform -
electrical steering -
Floorspot -
tyres standard
