completion!
Images will follow
Vertical-order pickers
EKS 110
- 1,000 mm
- 1,000 kg
| 6 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included |
€11,138
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 390 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Battery Build Year | 2023 |
| Year | 2023 |
| Lifting height | 1000 mm |
| Capacity | 1000 kg |
| Operating hours | 1624 h |
| Overall height | 1650 mm |
| Fork length | 1000 mm |
| Mast type | Simple |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91676383 |
Extras
-
battery changing device for sideways battery changing -
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
hydraulically liftable platform -
electrical steering -
button operation -
Floorspot -
single load wheel -
tyres standard
