completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider stackers
ERC 212
- 3,200 mm
- 1,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€9,300
€8,250
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 24 V / 260 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 300 A |
| Battery Build Year | 2020 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 3200 mm |
| Capacity | 1200 kg |
| Operating hours | 5166 h |
| Overall height | 2100 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90607318 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
bumper -
electrical steering -
bilateral button operation -
single load wheel
