completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider stackers
ERC 212
- 3,200 mm
- 1,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€8,800
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 3200 mm |
| Capacity | 1200 kg |
| Operating hours | 5157 h |
| Overall height | 2100 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90626215 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
Foldable stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
single load wheel -
tyres standard
