completion!
Images will follow
Rider stackers
ERC 214
- 2,500 mm
- 1,400 kg
| 6 months warranty on the vehicle |
€7,538
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 240 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Battery Build Year | 2019 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 2500 mm |
| Capacity | 1400 kg |
| Operating hours | 3144 h |
| Overall height | 1750 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90601874 |
Extras
-
load guard -
battery discharge indicator with operation hour meter -
Foldable stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
single load wheel -
tyres standard