completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider stackers
ERC 214z
- 4,300 mm
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€12,850
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 240 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 200 A |
| Battery Build Year | 2019 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 4300 mm |
| Operating hours | 4451 h |
| Overall height | 1900 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90579832 |
Extras
-
load guard -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
Foldable stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
tandem load wheel
