completion!
Images will follow
Rider stackers
ERC 214zi
- 5,350 mm
- 1,400 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€17,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 260 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Battery Build Year | 2023 |
| Year | 2023 |
| Lifting height | 5350 mm |
| Capacity | 1400 kg |
| Operating hours | 2387 h |
| Overall height | 2300 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90687260 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
battery charger integrated -
bumper -
electrical steering -
bilateral button operation -
Floorspot -
tandem load wheel -
bodygard -
roof window -
rear view mirror
