completion!
Images will follow
Rider stackers
ERC 216
- 4,200 mm
| 12 months warranty on the vehicle |
€10,950
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 60 A |
| Battery Build Year | 2019 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 4200 mm |
| Operating hours | 7960 h |
| Overall height | 1900 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90594424 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
Foldable stand-on platform -
electrical steering -
button operation -
bilateral button operation -
single load wheel
