completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider stackers
ERC 216zi
- 5,250 mm
- 1,600 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€17,000
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 260 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Battery Build Year | 2021 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 5250 mm |
| Capacity | 1600 kg |
| Operating hours | 4746 h |
| Overall height | 2300 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90635522 |
Extras
-
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
battery charger integrated -
bumper -
electrical steering -
bilateral button operation -
Floorspot -
tandem load wheel -
roof window -
rear view mirror
