completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider stackers
ERD 220
- 2,010 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€7,050
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Battery Build Year | 2018 |
| Battery Refurbishment Year | 2024 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 2010 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 2451 h |
| Overall height | 1481 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Load centre | 600 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90554480 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid, Initial lift -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
tandem load wheel
