completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider stackers
ERD 220
- 2,500 mm
- 2,000 kg
| 6 months warranty on the vehicle | |
| 6‑month battery warranty included |
€6,300
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 75 A |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 2500 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 1636 h |
| Overall height | 1363 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Trilex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90555260 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid, Initial lift -
battery discharge indicator with operation hour meter -
Foldable stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
single load wheel
