completion!
Images will follow
Rider stackers
ERD 220
- 2,010 mm
- 2,000 kg
| 6 months warranty on the vehicle |
€7,838
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 260 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 100 A |
| Year | 2022 |
| Lifting height | 2010 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 2188 h |
| Overall height | 1480 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98335937 |
Extras
-
CAN-CODE -
battery discharge indicator -
battery discharge indicator with operation hour meter -
Foldable stand-on platform -
electrical steering -
jet pilot -
bilateral button operation -
tandem load wheel -
tyres standard