completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider pallet trucks
ERE 120
- 210 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€4,650
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2017 |
| Lifting height | 210 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 3245 h |
| Overall height | 1500 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98190709 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
bilateral button operation -
tandem load wheel -
tyres standard
