completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider pallet trucks
ERE 120
- 200 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€4,750
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 240 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 300 A |
| Battery Build Year | 2018 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 200 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 6524 h |
| Overall height | 1500 mm |
| Fork length | 1000 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98200123 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
Foldable stand-on platform -
bilateral button operation -
tandem load wheel -
tyres standard
