completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider pallet trucks
ERE 120
- 210 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included | |
| High quality refurbishment |
€6,250
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 250 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 150 A |
| Battery Build Year | 2017 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 210 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 4297 h |
| Overall height | 1420 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98239134 |
Extras
-
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
Foldable stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
tandem load wheel
