completion!
Images will follow
Rider pallet trucks
ERE 120
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€6,250
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 240 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 150 A |
| Year | 2019 |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 1896 h |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98243517 |
Extras
-
load guard -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
tandem load wheel
