completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider pallet trucks
ERE 120
- 210 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€5,050
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 50 A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 210 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 4313 h |
| Overall height | 1400 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98247624 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
single load wheel
