completion!
Images will follow
Rider pallet trucks
ERE 120
- 122 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€5,300
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 60 A |
| Battery Build Year | 2020 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 122 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 4394 h |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98276508 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
Foldable stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
tandem load wheel
