completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider pallet trucks
ERE 120
- 210 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 12‑month battery warranty included | |
| High quality refurbishment |
€5,600
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 250 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 210 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 4960 h |
| Overall height | 1350 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98321193 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
battery charger integrated -
electrical steering -
bilateral button operation -
tandem load wheel
