completion!
Images will follow
Rider pallet trucks
ERE 225
- 2,500 kg
| High quality refurbishment |
€5,750
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Battery Build Year | 2018 |
| Year | 2018 |
| Capacity | 2500 kg |
| Operating hours | 5619 h |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98205013 |
Extras
-
load guard -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
single load wheel
