completion!
Images will follow
Rider pallet trucks
ERE 225
- 2,500 kg
| High quality refurbishment |
€5,750
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 60 A |
| Year | 2018 |
| Capacity | 2500 kg |
| Operating hours | 7768 h |
| Fork length | 1000 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98209378 |
Extras
-
load guard -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
electrical steering -
bilateral button operation -
tandem load wheel
