completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider stackers
ESC 214
- 3,200 mm
- 1,400 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€8,550
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 465 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2017 |
| Lifting height | 3200 mm |
| Capacity | 1400 kg |
| Operating hours | 4936 h |
| Overall height | 2095 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Two-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91612616 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
multi pilot -
Floorspot -
tandem load wheel -
tyres standard -
fabric seat -
armrest
