completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider pallet trucks
ESE 120
- 125 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€7,450
€6,900
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 60 A |
| Battery Build Year | 2023 |
| Year | 2023 |
| Lifting height | 125 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 2 h |
| Fork length | 2400 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91676403 |
Extras
-
load guard -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
electrical steering -
multi pilot -
tandem load wheel