completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Rider pallet trucks
ESE 220
- 210 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€6,800
€4,900
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 465 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 70 A |
| Battery Refurbishment Year | 2023 |
| Year | 2016 |
| Lifting height | 210 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 6005 h |
| Overall height | 2000 mm |
| Fork length | 2400 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91605840 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator -
fixed stand-on platform -
electrical steering -
multi pilot -
tandem load wheel -
fabric seat
