completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Reach trucks
ETV 110
- 5,000 mm
- 1,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€16,600
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 620 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 110 A |
| Battery Build Year | 2025 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 5000 mm |
| Capacity | 1000 kg |
| Operating hours | 6727 h |
| Overall height | 2200 mm |
| Fork length | 1200 mm |
| Load centre | 600 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91139890 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
load wheel cover -
electrical steering -
multi pilot -
2 working spotlights at rear -
LED work lights -
tyres standard -
roof window -
fabric seat -
rear view mirror
