completion!
Images will follow
Reach trucks
ETV 112
- 6,200 mm
- 1,200 kg
| High quality refurbishment |
€16,950
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 620 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 110 A |
| Battery Build Year | 2019 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 6200 mm |
| Capacity | 1200 kg |
| Operating hours | 2714 h |
| Overall height | 2600 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91136853 |
Extras
-
load guard -
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
solo pilot -
flash light -
tyres standard -
overhead guard for drive-in racking -
leather seat
