completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Reach trucks
ETV 214
- 9,020 mm
- 1,400 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€27,650
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 51 V / 390 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 260 A |
| Battery Build Year | 2021 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 9020 mm |
| Capacity | 1400 kg |
| Operating hours | 2559 h |
| Overall height | 3540 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91159479 |
Extras
-
fork tilter -
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
solo pilot -
rotating beacon -
LED work lights -
Floorspot -
tyres standard -
fabric seat -
rear view mirror
