completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Reach trucks
ETV 214
- 5,720 mm
- 1,400 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€31,850
€27,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 465 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 60 A |
| Battery Build Year | 2024 |
| Year | 2024 |
| Lifting height | 5720 mm |
| Capacity | 1400 kg |
| Operating hours | 17 h |
| Overall height | 2440 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91185819 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
LED work lights -
tyres standard -
fabric seat -
rear view mirror