completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Reach trucks
ETV 216
- 7,700 mm
- 1,600 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€21,350
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 775 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 120 A |
| Battery Build Year | 2025 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 7700 mm |
| Capacity | 1600 kg |
| Operating hours | 4995 h |
| Overall height | 3100 mm |
| Fork length | 1200 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91130552 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
load wheel cover -
electrical steering -
multi pilot -
1 working spotlight at front -
flash light -
LED work lights -
Floorspot -
tyres standard -
fabric seat -
rear view mirror
