completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Reach trucks
ETV 320
- 13,000 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€31,600
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 930 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 100 A |
| Battery Build Year | 2025 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 13000 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 7025 h |
| Overall height | 5026 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91158651 |
Extras
-
fork tilter -
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
solo pilot -
Floorspot -
tyres standard -
fabric seat -
rear view mirror -
armrest
