completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Reach trucks
ETV 325
- 10,520 mm
- 2,500 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 12‑month battery warranty included | |
| High quality refurbishment |
€38,200
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 930 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / A |
| Battery Build Year | 2025 |
| Year | 2022 |
| Lifting height | 10520 mm |
| Capacity | 2500 kg |
| Operating hours | 2430 h |
| Overall height | 4200 mm |
| Fork length | 1000 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91171277 |
Extras
-
fork tilter -
sideshifter integrated -
extra hydraulics 2 functions -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
load wheel cover -
electrical steering -
solo pilot -
Drive & Lift Plus -
flash light -
Floorspot -
tyres standard -
seat heating -
fabric seat -
rear view mirror -
armrest
