completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Reach trucks
ETV C20
- 5,000 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€31,550
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 620 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 5000 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 3806 h |
| Overall height | 2300 mm |
| Fork length | 1200 mm |
| Load centre | 600 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91661146 |
Extras
-
sideshifter integrated -
fork positioner -
extra hydraulics 3 functions -
Aquamatik, water top-up aid -
operation hour meter -
battery discharge indicator with operation hour meter -
load wheel cover -
solo pilot -
1 working spotlight at rear -
2 working spotlights at front -
LED work lights -
windscreen -
roof window -
heater -
weatherproof cabin comfort 2 (windscreen+roof window+rear window; plastic side cover -
weatherproof cabin comfort 3 (windscreen+roof window+rear window; 2 steel doors -
leather seat -
rear view mirror -
armrest
