completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Tow tractors
EZS 350
- 5,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€11,650
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 390 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Battery Build Year | 2020 |
| Year | 2021 |
| Capacity | 5000 kg |
| Operating hours | 1447 h |
| Overall height | 1600 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91653990 |
Extras
-
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
bilateral button operation -
Floorspot -
single load wheel -
tyres standard -
leather seat -
higher backrest
