completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Tow tractors
EZS C40
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€10,950
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 260 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 150 A |
| Battery Build Year | 2021 |
| Year | 2022 |
| Operating hours | 105 h |
| Overall height | 1540 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91663631 |
Extras
-
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
bumper -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
jet pilot -
button operation -
bilateral button operation -
Floorspot -
tyres standard
