completion!
Images will follow
Gas counterbalance
TFG 425
- 4,400 mm
- 2,500 kg
| 6 months warranty on the vehicle |
€17,950
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Year | 2019 |
| Lifting height | 4400 mm |
| Capacity | 2500 kg |
| Operating hours | 144 h |
| Overall height | 2094 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Gas |
| Serial number | FN592052 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
tyres standard -
rear view mirror